Czas spędzony nad morzem nie musi ograniczać się jedynie do plażowania, spożywania ryb, spacerowania po sopockim molo, czy też jeszcze zwiedzania zabytków w Gdańsku. Planując swój wyjazd nad bałtyckie morze, warto wziąć pod uwagę imprezy, jakie mają tam miejsce latem. Śmiało, można przyznać, że jest ich tam niemało. W ciągu roku nie ma się za wiele czasu na to, by wziąć udział w jakimkolwiek wydarzeniu kulturalnym, a urlop to doskonały czas na to.

Koncerty, jak i różnorakie występy są dobrą formą kontaktu artysty z publicznością. Bez wątpienia to wielka atrakcja, dla ludzi w każdym wieku. Takie imprezy najczęściej mają miejsce na otwartej przestrzeni, co przyciąga większą ilość chętnych. Koncerty są niekiedy typowo charytatywne. Jest wtedy możliwość dołożenia swojej cegiełki do jakiejś ważnej akcji. Mamy duże szanse na dobrą zabawę, spotkanie swoich ulubionych wykonawców czy też zdobycie autografu.

Kina oraz teatry to nieliczne instytucje kultury, które zapewniają odwiedzającym sporą dawkę rozrywki, niezapomnianych wrażeń kulturalnych, czy też humoru. Na całe szczęście coraz wieksza liczba teatrów decyduje się nie przerywać pracy na okres wakacyjny. Będąc na wakacjach w Trójmieście, dobrze jest zahaczyć o Teatr Atelier, czy kino Helios.

Muzea zazwyczaj nie są głównym celem wyjazdów nad morze. Jednak jeśli pogoda nie należy do najlepszych, perspektywa spędzenia wolnego czasu w takim miejscu jest raczej odpowiednim wyborem. Mamy możliwość odwiedzenia wielu wystaw, bogatych w różnorodności i tematykę. Każdy znajdzie coś dla siebie, zaczynając od Narodowego Muzeum Morskiego, a kończąc na Muzeum II Wojny Światowej.

Jeśli wchłanianie kultury w taki sposób, jest niewystarczające i brakuje Ci sportowych wrażeń, warto zwrócić uwagę na wiele wydarzeń sportowych, jakie mają miejsce nad morzem. Nocny Bieg Świętojański to ewenement w całym cyklu Grand Prix Gdynia, ponieważ jako jedyny, rozgrywany jest po zmroku, w samym środku letniej czerwcowej nocy. Ulicę Świętojańską można przemierzać na różne sposoby takie jak, marsz nordic walking, bieg na 5km i 10km. Poza tym można wziąć udział w Enea IRONMAN 70.3, czyli najważniejszej imprezie triathlonowej w kraju. Sam początek sierpnia, wszechobecna atmosfera triathlonowego święta i pięknie słoneczna pogoda. Czy można sobie wyobrazić lepsze warunki, aby zadebiutować w triathlonie i zakochać się w nim na lata?

Urlop nad morzem można spędzić aktywnie, nie tylko opalając się na słońcu. Warto zdawać sobie sprawę z wielu walorów wypoczynku tego typu i wybrać jedną z powyższych atrakcji.