sopotfringe.pl

Sopot kamienny potok

Sopot kamienny potok

Czy Leader Albo Dinosaur

Podczas moich studiów na Duquesne University, przypominam starości spory o to, czy mieliśmy „przywódcy urodzili. – Lub wykonane” Nasze dyskusje były wnikliwe i zawsze żywy. Często nasze punkty widzenia wahała się od jednego końca widma do drugiego. Duża filiżanka kawy, notatnikiem i otwartym umysłem były jednymi z rzeczy zawsze przyniósł do klasy.

Czy przywódcy rodzą się z poszczególnych cech genetycznych – czy też są one kształtowane przez ich otoczeniu? Oto jest pytanie. Obrazowo mówiąc, zaczynamy-off jako „miękkiej gliny.” I w miarę upływu czasu, jesteśmy w kształcie i formowane przez wiele różnych doświadczeń. W końcu stajemy ustalona w miejscu jak kawałek twardej gliny.

Ale to nie koniec – bo wychowanie danej osoby ma wpływ też. Tak jak dobry kucharz dodaje inne składniki do przygotowania posiłku, przywódcy są wykonane w ten sam sposób. Napotykają różnego rodzaju doświadczeniach, zarówno dobre i złe. Zdarzenia te kształtowania ich w inny sposób. Nawet zwyczaje dużym mieście może kształtować lidera. Pittsburgh był kiedyś znany jako „Steel City”. To było jak wielki dinozaur, który mógłby Wag ogonem i wysłać pretendentów scampering.

Ponieważ konkurencja wzrosła, Steel City utraciła puszyć. Było taniej zamówić stali z Japonii kontra rośliny tuż po drugiej stronie rzeki. Oczywiste jest, że przemysł stalowy się zmienia i Pittsburgh musiał zmienić też. Jeśli nie, miasto dosłownie wyginąć jak dinozaura. Dziś Pittsburgh jest symbolem transformacji. Jest ekologiczny i zielony, lider w dziedzinie opieki zdrowotnej i dobrze znany z najnowocześniejszych technologii.

Więc jaki jest związek pomiędzy Steel City, dinozaurów i nowoczesnego przywództwa dzień? Cóż, stary model przywództwa była bardzo prosta. Menedżerowie mawiał: „Ja jestem szefem. – To jest moja droga albo autostrada” Byli jak dinozaury.
Artykuł dzięki: