Polska jest krajem, w którym każdy z nas może aktywnie wypoczywać na wiele różnych sposobów. Jedni lubią góry, jedni morze, a jeszcze inni Mazury. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wypoczynek nad Bałtykiem nie wiąże się tylko z nudnym leżeniem na plaży. Spróbujmy więc wspólnie znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu nad polskim morzem.

Pierwszą z propozycji jest siatkówka plażowa. Jest to sport zespołowy, różniący się od zwykłej siatkówki tym, że gramy w parach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozegrać go po swojemu w większej liczbie znajomych i podzielić się równo na dwa lub więcej zespołów. Ogromną zaletą tej dyscypliny, jest rywalizacja zespołowa, która przysparza wielu pozytywnych wrażeń i zdrowej przyjacielskiej rywalizacji.

Kolejną z ciekawych opcji aktywnego wypoczynku jest jogging na plaży. Obecnie bieganie jest bardzo modne i wielu ludzi doceniło pozytywny wpływ biegania na ich zdrowie. Podczas biegania brzegiem naszego morza wdychamy dużą ilość jodu, który jest bardzo zdrowy i sprawia, że czujemy się o wiele lepiej, co jest kolejnym ogromnym atutem plażowego joggingu.

Jedną z atrakcji, która dostarcza mnóstwo adrenaliny jest windsurfing. Musimy się w niej wykazać niesamowitą sprawnością fizyczną oraz niemałą odwagą. Położenie Morza Bałtyckiego wpływa pozytywnie na takie rozrywki, bowiem często możemy trafić na wietrzne dni, gdzie spienione fale sprzyjają surfowaniu.

Dla poszukiwaczy rozrywki o wielu płaszczyznach i rodzajach w jednym miejscu stworzono aquaparki. Klimat morski i skupiska ludzi w nadmorskich kurortach sprzyja powstawaniu podobnych miejsc, gdzie możemy aktywnie spędzać czas na licznych zjeżdżalniach, basenach, siłowniach, a nawet saunach. Każdy, nawet najbardziej wybredny wczasowicz z pewnością znajdzie rozrywkę w sam raz dla swoich upodobań.

Każdy miłośnik obcowania z naturą może nad Bałtykiem skorzystać z jazdy konnej brzegiem morza oraz po szlakach biegnących przez pobliskie lasy. To propozycja dla ludzi uwielbiających kontakt ze zwierzętami, która daje niepowtarzalną okazję do spędzenia niezapomnianych chwil w bliskości z matką naturą.

Morze Bałtyckie daje mnóstwo możliwości do wykonywania przeróżnych aktywności. Tych kilka przykładów aktywnego spędzenia czasu w nad morzem pokazuje nam, że wczasy nad Bałtykiem wcale nie muszą oznaczać nudy i ciągłego wylegiwania się na plaży, a każdy znajdzie dla siebie zajęcie, które pozwoli rozerwać się, czy to samemu, czy w gronie znajomych i rodziny.